KURUMSAL
Maraş Zeytun IlıcaKahramanmaraş Zeytun Ilıca Hamamı Kaplıcası
Kükürt petrol artığı ve az miktarda yağ karışımı ile meydana gelen şifalı suyun; Romatizmal hastalıklara, kırık-çıkık sekelleri ve kadın hastalıklarında olumlu etki yaptığı belirtilmektedir. Suyun sıcaklığı 45°C’dir.

Belediyenin yaptırmış olduğu kür merkezi ve dinlenme salonları ile birlikte büyük bir bay ve bayan havuz yaptırılmıştır.

Ilıcanın doğal deseni ve iklimi de sağlık turizmini geliştirmeye elverişli yayla özelliği taşıyan doğasının yanı sıra Kahramanmaraş’a yakınlığı ve ulaşım kolaylıkları da turizme olan talebi artırıcı unsurlar olaraktaya çıkmaktadır.

Bu faktörlerin etkisiyle ılıca turizmi gelişen ve diğer hizmet sektörlerini de geliştiren bir ekonomik faktör olaraktaya çıkmaktadır.

Ilıca Kaplıcaları kapasitesi ve su nitelikleri itibariyle yerel ölçekte hizmet verebilecek özelliklere sahiptir.

Turizm mevsimi Nisantasından Kasımtasına kadar 7 ay sürmektedir. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları en yoğun dönem olup, bu üç aylık dönemde dolulukanı 80, diğer aylarda 20-30 dolayındadır. Konaklama süresi 3-15 gün arasında değişmektedir. Ilıcada 2 kaplıca tesisi (Hamam) vardır.

Ulaşım: Ilıca (Zeytun) Kaplıcası Kahramanmaraş’ın 72 km. kuzeyinde eski Elbistan-Kahramanmaraş kervan yolu üzerinde Berit Dağı eteklerindeki Ilıca Beldesinde yer almaktadır.

Kahramanmaraş Zeytun Ilıca Hamamı Kaplıcası Kahramanmaraş Zeytun Ilıca Hamamı Kaplıcası Kahramanmaraş Zeytun Ilıca Hamamı Kaplıcası Kahramanmaraş Zeytun Ilıca Hamamı Kaplıcası Kahramanmaraş Zeytun Ilıca Hamamı Kaplıcası